A więc zwycięstwo…

By | 17 października 2023

Gratulujemy partiom demokratycznym i indywidualnie wszystkim posłom i senatorom nowej kadencji. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nie otrzymali mandatu, ale wspierali naszą sprawę.

Działając zgodnie z zasadami demoratycznego państwa prawnego, musimy zrobić wszystko, aby winni zamachu stanu na trójpodział władzy, zdewastowania praworządności ponieśli karę. Aby antypolskie formacje, tworzące trzon tzw. zjednoczonej prawicy, nie odzyskały władzy i otrzymały od historii i obywateli, ocenę i ” nagrodę” adekwatną do swoich czynów.

Zabierając głos na tym forum, wielokrotnie pisałem, że grzechem naszego środowiska, obarczonym największymi konskwencjami, jest przekonanie o tzw. apolityczności i co gorsza klentelizm w stosunku do środowisk politycznych. Co gorsza, aktywizowanie się w interwałach czteroletnich.

Tych błędów nie wolno powtarzać. Walka o przywrócenie godności tysiącom emerytów mundurowych i członkom ich rodzin to priorytet. Warto jednak mieć na uwadze, że zniszczenie całego pokolenia ” mundurowych”, nigdy by nie nastapiło, gdyby nie pogarda państwa pis, dla praworządności i pogwałcenie przez tą formację wszystkich standardów prawa krajowego i miedzynarodowego. Dlatego też potrzebna jest nasza aktywność i kreatywność. Mamy współtworzyć rzeczywiistość, a nie ” doklejać się do istniejących projektów”.

Aby zrealizować nasze cele, zaangażujemy się w projekt ponadśrodowiskowy, którego jesteśmy autorami. O szczególach poinformujemy w odpowiednim czasie.

Witajcie w wolnej Polsce.

W imieniu Zarządu Bractwa Mundurowego RP: Mario.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.