Publicystyka

  • Do trzech razy sztuka.
    Zapraszamy do lektury artykułu Irka Wojewody: To przysłowie, mądrość ludowa, może być interpretowane w ten sposób, że trzecia próba czegoś będzie zapewne udana, za trzecim razem może się wreszcie powieść albo, że coś może się udać tylko dwa razy, a za trzecim już nie. Na początku praktykant mówił „do trzech razy sztuka”, potem „nie od razu Kraków zbudowano”,… Read More »
  • Rapicka i Szłapa tak sobie gadają, w przededniu 16 grudnia… zapraszam do lektury!
    Z prezesem, ojcem założycielem Bractwa Mundurowego RP, Marianem Szłapą – rozmawia redaktorka naczelna portalu Bractwo Mundurowe RP – Sylwia Rapicka Sylwia: Dzień dobry, Mario. Na początek – pytanie między oczy: otóż, niektórzy twierdzą, że „lubisz być prezesem”? Mario: (śmiech) No tak. Co niektórzy twierdzą także, że zarobiłem setki tysięcy na sprzedaży mojej książki a Bractwo powstało na zlecenie… Read More »
  • „Sprawiedliwość po pisowsku”- Sąd Najwyższy „ układanie kasacji i domykanie systemu”.
    Wielu z Was przeczytało artykuł Magdy Gałczyńskiej  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/izbe-pracy-sn-czeka-zalamanie-dramatycznie-brakuje-nam-dobrych-sedziow/9cj6nbx Cyt. […] — Mamy dziewięć etatów do obsadzenia. Od zaraz potrzebujemy co najmniej pięciu fachowców do sądzenia, najlepiej profesorów prawa pracy. Tymczasem przeciętna i niekompetentna KRS wpycha nam równie przeciętnych lub niekompetentnych kandydatów. To jest dramat — w taki sposób prezes Izby Pracy Sądu Najwyższego prof. Piotr Prusinowski ocenia w… Read More »
  • Bez żadnego trybu.
    Zapraszamy do lektury artykułu naszego represjonowanego kolegi – Ireneusza. To „inicjacja” zagadnienia, mamy nadzieję, że autor będzie kontynuował pracę redakcyjną na naszych witrynach. Zapraszamy do komentowania i polemiki. Opowieść o ustawie, która nie jest ustawą, informacji o przebiegu służby, która nie jest informacją, decyzji niebędącej decyzją. Wszystko tutaj od samego początku jest nieprawdziwe. Prawdziwa jest tylko krzywda ludzi.… Read More »
  • Bałkany w ogniu? Czy będzie kolejna wojna w byłej Jugosławii?
    Dwadzieścia lat temu – w 2001 roku – wyszła książka pt.: „Humanitarna wojna”, napisaliśmy ją z Vladanem Stamenkovicem i była rodzajem sprzeciwu agresji Paktu Północnoatlantyckiego na suwerenny kraj. Publikacja ta, to zbiór reportaży z dawnej Jugosławii, w tym z bombardowanego Belgradu i krwawiącego w tamtym czasie Kosova. Zbiór reportaży, opowieści i danych, udokumentowanych zdjęciami i zawartych w stu… Read More »