Trzy dni do nowej Polski…

By | 12 października 2023

Każdy z nas zrobił tyle ile mógł i potrafił. Wielu nie doczekało nie tylko sprawiedliwości, ale nie dotrwało biologicznie do tego czasu który nadchodzi.  Połączyła nas jedność idei i  przeświadczenie, że pis to zło, kłamstwo, nienawiść i zdrada.

Różnimy się pomysłami i spojrzeniem na pewne aspekty „ naszej walki”. Ale dzisiaj te różnice nie mają żadnego znaczenia. Z nadzieją patrzymy na nadchodzące dni. Na naszych oczach będzie się działa historia. Kilka dni temu witając i żegnając uczestników Forum Emerytów Służb Mundurowych w Szczecinie, patrzyłem na ich zatroskane i zmęczone twarze. Ale widziałem także determinację i wiarę w prawdziwą „ dobrą zmianę”.

Wspominając tych, którzy w wyniku represji państwa pis odeszli  przyrzekłem publicznie, że moja walka  dopiero się zaczyna. Do końca swoich i ich dni, będę ( będziemy ) robili wszystko, aby ponieśli konsekwencje zamachu stanu na trójpodział władzy, zniszczenie więzi społecznych,zasianie nienawiści w sercach rodaków i zniszczenia całego pokolenia żołnierzy, funkcjonariuszy i członków ich rodzin.

Stąpam twardo po ziemi i zdaję sobie sprawę, że potrzebna będzie ogromna praca, aby te cele mogły zostać zrealizowane. Zwracając się do twórców systemu pogardy, chcę powiedzieć, że nie pozwolimy wam zapomnieć o tym coście uczynili.

Do naszych młodszych koleżanek i kolegów: Od 2017 roku podjęliście bezprawną inwigilację aktywistów i organizacji, którzy nie pogodzili się z bezprawiem legislacyjnym i systemową pogardą państwa pis. Zastosowaliście w stosunku do nas zaawansowane środki pracy operacyjnej, godzące w nasze prawa i wolności obywatelskie. Udział w jakiejkolwiek grupie zadaniowej, służącej rozpracowaniu i  demontażowi niektórych organizacji, takich jak Bractwo Mundurowe RP, nie zakończy się „ płynnym” przejściem do nowej rzeczywistości. Nie zasłonicie się tajemnicą państwową  w sytuacji, gdy łamaliście prawo, a jedyną podstawą tych działań, były polecenia waszych panów. Ujawnimy kto, kiedy i przez kogo był poddawany pozaprawnym działaniom operacyjno-nękającym. Następnie zaś  przy wykorzystaniu wszystkich możliwych środków procesowych będziemy was ścigać karnie i cywilnie. Nie dla zemsty a dla sprawiedliwości – wyjaśniam, gdyby motywy takiego działania nie były dla was czytelne. Dla przyszłej Polski i dla przyszłych służb, aby już nigdy z takim natężeniem i pogardą, ich funkcjonariusze, nie łamali praw obywateli nieakceptujących  niszczenie standardów demokratycznego państwa prawnego. Wielu z nas, uczyło się demokracji i podstawowych zasad praw człowieka po 1989 roku. Moje pokolenie, które urodziło się w  połowie lat sześćdziesiątych, było zindoktrynowane,  nie miało dostępu do informacji o otaczającym nasz kraj świecie. Wy urodziliście się w większości w Polsce demokratycznej i doskonale zdajecie sobie sprawę jakie prawa fundamentalne, bez jakichkolwiek podstaw prawnych łamaliście i łamiecie.

Dlatego, nie pozwolimy na to , aby wasze haniebne czyny poszły w zapomnienie.

W trakcie szczecińskiej konferencji zapadły też wstępne decyzje o powołaniu fundacji, która będzie dążyła do ujawniania naruszeń prawa przez przedstawicieli władzy , bez względu na to jakie barwy polityczne będą oni reprezentowali.

Dzisiaj  Bractwo Mundurowe RP uzyskało wpis OPP / organizacji pożytku publicznego/. Zasadniczymi celami, opisanymi w nowym statucie Bractwa jest lobowanie na rzecz zmian prawnych i pomoc… pomoc i wsparcie dla  najsłabszych.

Trzy dni przed nową Polską, która upomni się o oplutych i wzgardzonych, w imieniu Zarządu Bractwa chcę życzyć wszystkim  kandydatom formacji demokratycznych sukcesu w nadchodzących wyborach. Największej partii opozycyjnej życzę zwycięstwa, a pozostałym dobrego wyniku i wejścia do parlamentu.

Do zobaczenia w wolnej Polsce.

W imieniu Zarządu Bractwa Mundurowego RP- Mario. Prezes Zarządu.

One thought on “Trzy dni do nowej Polski…

  1. Wieslaw

    Pisowcy i ich doktryna poniżająca ludzi wybranych przez nich do tego celu,powinni odejść w nicość historii.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.