24 lipca 2023r.– Święto Policji. Dziękujemy za waszą służbę.

By | 23 lipca 2023

Tym, którzy z narażeniem życia dbają o nasze bezpieczeństwo i walczą z bandytyzmem i pospolitą przestępczością, chronią nas i utrzymują porządek  na ulicach w dzień i w nocy,   chwała i ukłon aż do ziemi. Dla was młodsi koledzy, dla Waszych najbliższych, którzy ponoszą wszelkie konsekwencje waszej służby – wszystkiego co najlepsze.

Dla emerytów i rencistów „ niebieskich mundurów” spokoju i samorealizacji, abyście byli szanowani i stawiani za wzór w Waszych małych Ojczyznach.

Tym którzy zostali zdradzeni przez „pispolskę”, uwikłani w brudne ideologiczne gry, którym poprzez autorytarną propagandę odmówiono bycia częścią wspólnoty, życzę, aby ta Polska która nadejdzie upomniała się o nich i zwróciła im  należny szacunek społeczny.

Tym tysiącom mundurowych, którzy odeszli w systemowej pogardzie, mogę jedynie oddać cześć poprzez ciszę. Dziękuje wam wszystkim za zbudowanie Policji po 1990 roku. Co prawda, to nie święto poprzedniej formacji, ale warto pamiętać, że tamci mundurowi służyli  Polsce, jedynej jaką znali. Bez Milicji Obywatelskiej nie było Policji Państwowej. Także wam moi poprzednicy, od których uczyłem się policyjnego fachu, życzę wszelkiego szczęścia i spokojnej jesieni życia.

Dzisiejszemu pokoleniu policjantów, życzę społecznego szacunku i wsparcia ze strony tych którym służą.  Odporności na polityczne uwikłanie i mądrości w służbie. Jako dwudziestolatkowie budowaliśmy Policję od podstaw. Ciężką służbą odzyskiwaliśmy zaufanie Polaków do naszej formacji. Zróbcie wszystko, aby tego nie zmarnować.  

Sukcesów w służbie i życiu prywatnym, w imieniu Stowarzyszenia Bractwo Mundurowe RP, życzy jeden z Was- nadkom. dypl. Policji w st. spocz. Prezes Zarządu- Marian Szłapa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_Policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.