Bieżące Informacje Bractwa.

By | 24 sierpnia 2023

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu BM RP, podjęto m.in. uchwały o przyjęciu pięciu nowych członków zwyczajnych. Jednym znich jest represjonowana policjantka – radca prawny Anna Oszczęda. Pani mecenas z dniem dzisiejszym, wzmocniła skład Zespołu Prawnego Bractwa.

Witamy w Bractwie: Piotra Heppnera, Andrzeja Garncarza, Krzysztofa Kwiatkowskiego i Bolesława Sieronia.

Podczas posiedzienia, został przyjęty”scenariusz” działań w okresie przedwyborczym. Tak jak wcześniej informowaliśmy, będziemy wspierać wizerunkowo, ale także faktycznie, poprzez działania w poszczególnych regionach, kandydatów, którzy w ostatnich latach byli z nami.W zalewie „oświadczeń i manifestów” organizacji, w tym mundurowych, Bractwo wychodzi z założenia, że należy się dostosować do aktualnej sytuacji politycznej w kontekście wielu list. Emeryci mundurowi i ich najbliżsi, podejmą w najlepszej wierze decyzję, na jaką formację, i na kogo oddać swoje głosy. Żadna organizacja, czy też jej liderzy, nie mają faktycznego wpływu na powyższe. Bez względu na dzielące nas różnice, wszyscy jesteśmy zgodni, że nadchodzące wybory, zadecydują o przyszłości Polski a tym samym naszego środowiska. Dobry, albo nawet bardzo dobry wynik Koalicji Obywatelskiej, w razie nie wejścia do przyszłego parlamentu mniejszych ugrupowań, startujących z odrębnych list,to zwycięstwo łotrów, a zarazem utrwalenie czarno-brunatnej rzeczywstości. Dlatego postanowiliśmy wspierać osoby z różnych formacji politycznych. Jako obywatele, niestety nie mieliśmy wpływu na decyzje polityczne o wielu listach wyborczych. Naszym obowiązkiem jest jednak zrobić wszystko, aby partie demokratyczne odniosły sukces.

Pozdrawiam Was przyjaciele. Życzę mądrości w działaniu i wyborach. A nam wszystkim wyborczej klęski tzw. zjednoczonej prawicy.

W imieniu Zarządu BM RP-Mario.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.