„Sprawiedliwość po pisowsku”- Sąd Najwyższy „ układanie kasacji i domykanie systemu”.

By | 8 lipca 2022

Wielu z Was przeczytało artykuł Magdy Gałczyńskiej  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/izbe-pracy-sn-czeka-zalamanie-dramatycznie-brakuje-nam-dobrych-sedziow/9cj6nbx

Cyt. […] — Mamy dziewięć etatów do obsadzenia. Od zaraz potrzebujemy co najmniej pięciu fachowców do sądzenia, najlepiej profesorów prawa pracy. Tymczasem przeciętna i niekompetentna KRS wpycha nam równie przeciętnych lub niekompetentnych kandydatów. To jest dramat — w taki sposób prezes Izby Pracy Sądu Najwyższego prof. Piotr Prusinowski ocenia w rozmowie z Onetem wyniki najnowszego konkursu, w którym wyłoniono trzy nowe osoby mające trafić do tej izby.[…].

Sędziowie Izby Pracy, będą rozstrzygali kasacje w „ naszych sprawach”. Ani wakaty, ani dobór, nie jest przypadkowy. Zebraliśmy informacje o trzech nowych sędziach. Są wiarygodne i potwierdzone. Będziemy Was informowali o kolejnych sprawiedliwych, zasilających Izbę Pracy SN. Bacznie obserwujemy rozwój sytuacji, zbieramy także publicznie dostępne dane, na temat orzeczeń sędziów ” nominatów”.

Te „  trzy osoby” to:

  1. Sędzia Renata Żywicka – prywatnie, żona Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu. Orzeka w naszych sprawach. Oddalała wszystkie odwołania od Decyzji Dyrektora ZER. W trakcie jednej z rozpraw, oświadczyła, że cyt. (…) nie podziela i nie akceptuje Uchwały Sądu Najwyższego https://oko.press/ad-najwyzszy-nie-zostawil-suchej-nitki-na-dezubekizacji-wg-pis-to-przelomowa-uchwala/ Nasze źródło informacji z otoczenia Sądu Okręgowego w Elblągu, twierdzą, że awans do SN to awans za „ odwalanie” odwołań esbeków”. Wśród oddalonych przez panią sędzinę skarg na Decyzję ZERa, były skargi sekretarek i paszportowców.
  2. Sędzia Romuald Dalewski -VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy. Mniej bezwzględny od numeru 1, niemniej oddala skargi na Decyzję Dyrektora ZER wszystkim funkcjonariuszom operacyjnym.
  3. Prof. Dr hab. Robert Stefanicki, specjalista od prawa spółek i praw konsumenckich, bardzo daleki do specyfiki prawa pracy i ubezpieczeń.   W środowisku współpracowników, znany z sympatii dla „ dobrej zmiany”.

[…] „Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy prawnie chronionej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości.”; składający ślubowanie może dodać na końcu zwrot: „Tak mi dopomóż Bóg.” […]

Prawo o ustroju sądów powszechnych Dz.U.2020.2072 t.j. Akt obowiązujący Wersja od: 23 kwietnia 2022 r. do: 14 lipca 2022 r. Art.  66.  [Ślubowanie]

Pozdrawiamy.

Redakcja BM RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.