Informacja bieżąca: Zarząd Bractwa.

By | 24 października 2023

W dniu wczorajszym, odbyło się posiedzenie Zarządu Bractwa. Zaproszona została Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej- Grażyna Stec, oraz członek Zespołu prawnego BM RP- mec. Anna Oszczęda. Przyjęte zostały priorytety działań w najbliższym czasie. Z przyjemnością informujemy, że przyjęto kolejnych siedmiu członków- którzy uzyskali pozytywne rekomendacje. Witamy w Bractwie!

Od momentu powstania Bractwa, jest ono ukierunkowane na działania loobujące zmiany prawa, ale także budowanie zaplecza politycznego w celu realizacji zadań statutowych. W październiku 2023 roku, BM RP uzyskało wpis jako organizacja pożytku publicznego, co pozwala na nową perspektywę w działaniach charytatywnych i pomocowych.

Wspieramy twórców „mundurowych”, odkłamujących kato-prawicową narrację, a pisząc zwykłym językiem, kłamstawa i zakłamywanie historii. Jak powiedział w trakcie Forum Emerytów Służb Mundurowych w Szczecinie nasz kolega Józek Kraska, z bohaterów zrobili zdrajców, a ze zdrajców bohaterów. Propagowanie prawdy historycznej, jest jednym z naszych celów statutowych. Dlatego w trakcie wczorajszego posiedzenia na wniosek i rekomedancję Prezesa Zarządu, wyróżnonych zostało dwóch autorów książek. Pierwszym z nich jest płk. rez Wiesław Kowalski, który napisał książkę ” Dewastacja służb specjalnych RP. Ze zdradą w tle”. Mjr rez SG Tadeusz Kwiędacz jest autorem książki: Prawda na granicy : Inna historia Zbigniewa Plewy i Stanisława Kopika : Rajcza 1946–1947.

Miło nam poinfomować, że nasi koledzy zostali wyróżnieni Honorowym Krzyżem Bractwa Mundurowego RP. Gratulujemy i czekamy na kontynuację twórczości. Przy tej okazji zapraszamy do lektury tych świetnych książek.

W trakcie spotkania, duży nacisk położono na kwestię koordynacji pracy Zespołu prawnego z działaniami wspomagających nas parlamentarzystów i formacji parlamentarnych. Głównym koordynatorem tego projektu jest Prezes Zarządu BM RP-Marian Szłapa.

O szczególach w odpowiednim czasie, będziemy was informowali.

Pozdrawiamy. Redakcja BM RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.