Kilka słów od naczelnego, na powitanie w nowym-starym miejscu.

By | 23 sierpnia 2021

Rozpoczynamy nową odsłonę portalu BM RP. Postanowiliśmy usprawnić sposób prowadzenia tego naszego zakątka w wirtualnej rzeczywistości, z nadzieją i planem, że dotrzemy z przekazem do nowych czytelników, którzy postanowią zostać z nami na dłużej.

Kołobrzeska konferencja „Serce 2021” zbliża się wielkimi krokami, a gra idzie o wielką stawkę – pozyskanie funduszy na pomoc ofiarom represyjnej ustawy z 2016 roku. A żeby to się udało – musimy opowiedzieć Wam, drodzy czytelnicy – co się tak naprawdę stało, komu i w jaki sposób wyrządzono krzywdę. Odkłamiemy narrację IPN. Odkłamiemy dla was kilkuletni przekaz mediów głównego nurtu o „sprawiedliwości dziejowej i odebraniu esbekom przywilejów”. Jesteśmy i będziemy dla was jak – ta dawna – papierowa jeszcze gazeta w kiosku, po którą sięgnięcie zarówno dla rozrywki jak i codziennych informacji.

Będziemy wam opowiadać o skutkach ustawy „dezubekizacyjnej” z 2016 roku, chociaż tak naprawdę powinniśmy mówić o dwóch ustawach, tej z 2009 roku, zwanej „gilotyną” również, a która obcięła współczynnik waloryzacji do tak minimalnego poziomu, że pracownik zakładu karnego, po dwudziestu pięciu latach służby dostaje świadczenie w takiej samej wysokości, co wychodzący w tym samym czasie jego dawny „podopieczny”, skazany wcześniej na ćwierć wieku za morderstwo.

Tego właśnie chcemy, chcemy byście się o tym dowiedzieli. Żebyście też wiedzieli, że są ludzie samotni, perfidnie obrabowani i zaszczuci, że część już nie dotrwa ewentualnej, przyszłej zmiany tego barbarzyńskiego prawa; i wciąż będą latami dochodzić swoich praw w sądach.

Sytuacja rodzin zapewne też się nie zmieni, bo musiałaby to regulować zupełnie nowa ustawa. Kłamliwa polityka i bezpodstawne oskarżenia, kierowane w tę część polskiego społeczeństwa zwyczajnie stygmatyzuje ofiary tych ustaw. Teraz na słowa: „dezubekizacja” „mundur”, „służba w PRL”, przeciętny Kowalski widzi fragmenty filmu „Przesłuchanie” z Krystyną Jandą.

Zrzeszeni w różnych organizacjach, stowarzyszeniach, spotykamy się na konferencjach, wymieniamy uwagi, mamy też niekiedy różne cele, ale jeden, ten najważniejszy pozostaje wspólny. Odrzucić w całości obie „ustawy śmierci”. Oczywiście na nasze spotkania zapraszamy polityków i wszyscy mówimy tym samym głosem. Niestety, głos ten zatrzymuje się w murach budynku, a jeśli przebije się do mediów, to tylko jako jednorazowa migawka.

Nasza walka jednak trwa już cztery lata i zapewne szybko się nie skończy. Dlatego niezależnie od tego co dzieje się wokół, zacytuję klasyka – „róbmy swoje”.

Z tego też powodu – zaprosiliśmy do współpracy przy okazji wydarzenia „Serce 2021” – wiele bardzo różnych, zarówno określonych jak i neutralnych politycznie redakcji. Naszymi oficjalnymi patronami medialnymi są: „Dziennik Trybuna”, tygodnik „Myśl Polska”, „Tygodnik Przegląd”, portal Strajk.eu, WolneMedia.net oraz nasz zaprzyjaźniony i wszystkim zanany Olsztyński Biuletyn Informacyjny – „OBI”.

Dodatkowo, patronatem medialnym objęła nas międzynarodowa agencja prasowa – Press – Tour. To jeszcze nie wszyscy, listy z poparciem wciąż jeszcze do nas spływają. Tytuły kolejnych redakcji, będziemy stopniowo dodawać do naszej listy publikując je na portalu.

Niemniej, jako Wasza nowa gazeta, po którą sięgnięcie także, by się zrelaksować i przeczytać coś „lekkiego” – dajemy uroczyste słowo honoru, że i takie treści u nas znajdziecie. Oddajemy wam również rubrykę „Listy do redakcji” – jest cała do waszej dyspozycji. Piszcie do nas, kontaktujcie się, obiecujemy publikować wasze listy bez redakcyjnej ingerencji. Sekcja komentarzy również jest wasza, tu jednak zastrzegamy sobie prawo moderacji.

Na dobry początek – dziś, kilkanaście minut po godzinie 12 opublikujemy dla Was mój wywiad z Marianem Szłapą – ojcem założycielem Bractwa Mundurowego RP i jednocześnie jego prezesem.

Natomiast – w godzinach wieczornych pojawią się publikacje, których lektura z całą pewnością ubawi Was do łez. Zostańcie z nami!

Liczymy na ciepłe przyjęcie i dobrą współpracę.

Redaktor Naczelny Piotr Jastrzębski z zespołem.

Patroni medialni akcji Serce 2021, Kołobrzeg

4 thoughts on “Kilka słów od naczelnego, na powitanie w nowym-starym miejscu.

 1. Maciek

  Zrobiono olbrzymią krzywdę około 60 tys. osób i ich rodzinom. Podjeli te decyzje m. in. sędziowie TK w tym pan Rzepliński. Proszę na ten temat pisać. Nie może być zapomniany ich wkład w unicestwienie byłych funkcjonariuszy.

  Reply
  1. prezes Post author

   Zapraszam do lektury mojego wpisu w dziale Publicystyka. Między innymi o tym wspominam. /wicenaczelna/

   Reply
 2. Jerzy Kowalewicz

  Chciałbym „zapodać”, że w miesięczniku „Olsztyńskim Biuletynie Informacyjnym” nr 136, który ukarze się na początku września 2021, znajdziecie Państwo sporo „materiałów przygotowawczych” do Konferencji w Kołobrzegu „Serce 2021”. Materiałów autorstwa: Anety Wybieralskiej, Mietka Malickiego, Piotra Jastrzębskiego i innych znakomitości pióra, które dopiero „się piszą”. Nasze aktualne OBI , jak i wszystkie archiwalne egzemplarze są do Państwa czytelniczej dyspozycji na stronie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego SEiRP w Olsztynie: https://seirp.olsztyn.pl/index.php

  Reply
  1. prezes Post author

   Bardzo dziękujemy! Słoneczne pozdrowienia z Krakowa. /wicenaczelna/

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.