Kołobrzeg, Kołobrzeg…czyli co tam się odbyło!

By | 12 września 2022

10.09.2022 – ta data przeszła już do historii, wraz z nią nasze doroczne, duże wydarzenie – konferencja Służb Mundurowych.

Podobnie jak w roku ubiegłym – konferencję współorganizowały lokalne władze samorządowe, w tym przede wszystkim – prezydentka Kołobrzegu i starosta kołobrzeski; nieustannie dziękujemy im za wsparcie naszej sprawy, naszej inicjatywy; a przede wszystkim – za zdecydowany, mocny i głośny sprzeciw wobec zbrodni parlamentarnej, która zdarzyła się 16.12.2016 roku.

Mamy nadzieję, że przyznane przez Bractwo Mundurowe RP prezydentce Kołobrzegu i staroście kołobrzeskiemu Krzyże naszej organizacji – będą odpowiednim potwierdzeniem tego, jak ważne dla nas jest to wsparcie.

Niezwykłym, bardzo wzruszającym momentem konferencji było uhonorowanie Krzyżem Bractwa płk. Policji w stanie spoczynku – Jana Ufnalskiego i jego żony Danuty. Państwo Ufnalscy obchodzili 60 rocznicę ślubu; są rodzicami wiceprezeski naszej organizacji – Danusi Leszczyńskiej, represjonowanej policjantki.

Swoimi Krzyżami Bractwo uhonorowało także Piotra Iwata, przewodniczącego FSMM, Józefę Rutkowską, represjonowaną policjantkę, Iwonę Gałkę, represjonowaną funkcjonariuszkę WOP/SG, Tomasza Faliszewskiego, represjonowanego policjanta, autora książki „Jak dobić wiernego psa”.

Zaprosiliśmy także polityków z opozycji parlamentarnej, każdy z nich w swoim przemówniu podkreślał, że trzeba natychmiast przerwać działanie tego haniebnego prawa, które cały czas zbiera żniwo, ofiary cierpią, chorują i umierają – nie doczekawszy sprawiedliwości. Przypomnieliśmy i w tym roku o śmiertelnych ofiarach ustawy, oddając im należny hołd, w postaci Apelu Pamięci.

Jednym głosem mówili również pozostali goście – emerytowani funkcjonariusze wszystkich służb dotkniętych ustawą represyjną. Na kanwie tego właśnie jednego, słusznego głosu – pewnym przesłaniem, które niejako naturalnie powstało – jest pomysł utworzenia jednej, demokratycznej, opozycyjnej listy w kolejnych wyborach parlamentarnych. Siódmy rok rządów PiS pokazuje, że partia rządząca nie cofnie się przed niczym, że jest zdolna do każdej niegodziwości a przede wszystkim – ma nieprawdopodobnie wielkie poczucie bezkarności. Tymczasem, co jest przecież oczywiste – mnóstwo jej decyzcji wymaga zwyczajnego osądzenia i u k a r a n i a.

Nie mogło oczywiście zabraknąć akcji Serce. Zawsze pamiętamy o najbardziej pokrzywdzonych ustawą; tych, którym zwyczajnie brakuje pieniędzy na życie i jedzenie.

To dla nich dzielnie kwestowały wśród uczestników nasze dziewczyny – Danusia, Grażynka i Ela, a Piotr prowadził kwestę gadżetów mundurowych i książek – Maria i Tomka. W możliwie krótkim czasie zbierze się komisja, która odpieczętuje puszki z kwesty, policzy ich zawartość, a ja z radością podam sumę do publicznej wiadomości.

Prawie trzygodzinne, bardzo emocjonalne wydarzenie zakończyliśmy przepysznym obiadem w Karczmie Solnej, natomiast już absolutnie nieoficjalna część odbyła się w zaprzyjaźnionym pensjonacie Ben. Uchhhhhh, jakże było pięknie!

Dziękujemy, do zobaczenia za rok; oby już w nowej Polsce, Polsce wolnej od zarazy PiS.

Naszym Czytelniczkom i Czytelnikom zostawiam link do zapisanej transmisji z konferencji.

https://fb.watch/fuRRToHbb6/

Red. nacz. Sylwia Rapicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.