Poniedziałek: „ W samo południe”

By | 20 sierpnia 2021

Ostatnie kilkanaście dni, mogły sprawić wrażenie, że portal BM RP trochę jakby zamarł, że trochę mniej się dzieje, że nie ma nowych wpisów, treści – nic. Ponieważ jesteśmy tuż przed publicznym debiutem, stremowani, czekając na naszą godziną „zero” – portal, który ściśle wiąże się z przygotowywaną od dawna, kołobrzeską akcją „Serce 2021”. Naszym zadaniem były media, w tym nasze – czyli wirtualna gazeta Bractwa, którą postanowiliśmy nieco odkurzyć i nadać jej większego rozmachu. Krótko mówiąc, zamierzamy wyjść szerzej do opinii publicznej. Nawiązaliśmy kontakt z wieloma redakcjami, zarówno znanych i popularnych czasopism – polskich i zagranicznych, jak i lokalnych gazet, z telewizjami, stacjami radiowymi i popularnymi portalami.

Zebraliśmy spore grono patronów medialnych – to wszystko wymagało rozmów, zakulisowych ustaleń, prywatnych kontaktów. W ścisłym kierownictwie redakcji naszego portalu, postanowiliśmy ruszyć na nowo, całą naprzód i pełną parą w najbliższy poniedziałek – utrzymując wszystko w tajemnicy.

Mieliśmy kilkanaście dni na zorganizowanie pracy zespołu, zgromadzenie nowych artykułów od zewnętrznych, przychylnych nam autorów, namówienie ich do częstych publikacji oraz omówienie stałej współpracy z jednym z najbardziej opiniotwórczych i popularnych tygodników w Polsce.

Do tego oczywiście praca typowo redakcyjna: przygotowanie kolejności publikowanych treści i artykułów, lekkie zmiany, no i wreszcie dopracowanie w detalach ostatecznej formy. Milczeliśmy – bo była to niespodzianka, której rąbka teraz uchylamy, a w całości poznacie w poniedziałek, tak jak napisaliśmy w tytule – w samo południe – ładnie to zabrzmiało, tutaj też mieliśmy kłopot, o której godzinie zaprezentować się w tej nowej już formie, jeśli rano: to kwestia jak rano?  Jedni woleli szóstą, inni ósmą. A jeszcze inni – jak wicenaczelna Sylwia, oczywiście godzinę dwunastą!

Stanęło wreszcie na typowym dla wielkich wydarzeń, a dla nas to wydarzenie jest ogromne, powiedzeniu: „ W samo południe”.

Zapraszam więc w imieniu swoim i całej redakcji do nowego – starego, ale wciąż naszego, portalu Bractwa Mundurowego RP,  którego zmienioną formę – już w całości poznacie w poniedziałek.

Do przeczytania

Piotr Jastrzębski

Oraz kierownictwo redakcji

3 thoughts on “Poniedziałek: „ W samo południe”

 1. Mietek

  Nareszcie!
  A już kilka razy sprawdzałem.
  Moje najszczersze życzenia Piotrze!
  Powodzenia!
  Mietek Malicki

  Reply
  1. prezes Post author

   Dziękuję serdecznie w imieniu swoim, Sylwii jak i całej redakcji. Do przeczytania jeszcze dzisiaj. Pozdrawiam.
   Piotr Jastrzębski

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.