Wybory 2023, nasza rekomendacja: posłanka na Sejm RP Katarzyna Piekarska.

By | 12 września 2023

Katarzyna Maria Piekarska –Członek Honorowy Stowarzyszenia Bractwo Mundurowe RP. Za wsparcie i działania na rzecz środowiska represjonowanych mundurowych, została wyróżniona Honorowym Krzyżem Bractwa Mundurowego RP. Prawniczka, posłanka na Sejm RP, była Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Warto pamiętać, że pani poseł z własnej inicjatywy zorganizowała i prowadziła darmowe konsultacje prawne dla ofiar ustawy z dnia 16.12.2016r.

Tak napisała o sobie: […] w swojej praktyce prawniczej, prowadziłam sprawy funkcjonariuszy poszkodowanych ustawą represyjną. W mijającej kadencji, pracowałam w Komisji Spraw Wewnętrznych i Komisji Sprawiedliwości. W przyszłej kadencji, chcę m.in. zaanażować się w zmianę zapisów ustawy represyjnej, ustawy dotyczącej sądownictwa, oraz rozdzielenia funkcji Prokuratora Generalnego i MInistra Sprawiedliwości. Jestem też, za pełnym rozliczeniem rządów PIS[…]

Pani poseł, statuje z list Koalicji Obywatelskiej w Okregu Wyborczym nr 19 z pozycji nr 6. https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99g_wyborczy_nr_19_do_Sejmu_Rzeczypospolitej_Polskiej

Jeżeli chcecie i możecie wesprzeć kandydatkę, podajemy konto do wpłat:

Komitet Wyborczy KO. Numer rachunku: 67 1020 1026 0000 1902 0395 0870 z dopiskiem: Katarzyna M.Piekarska Sejm.mazowieckie.

Słów kilka od nas: Katarzyna Maria Piekarska, od momentu uchwalenia nieludzkiego prawa, w miarę swoich możliwości, wspierała i pomagała osobom represjonowanych przez państwo pis. Brała udział w wielu wydarzeniach i eventach, organizowanych, przez środowiska emerytow mundurowych. Ciepła, pozytywna, identyfikująca się z ideą państwa prawa. Bez jakiejkolwiek wątpliwości, mogę stwierdzic, że obecność pani poseł w przyszłym parlamencie, będzie wartością dodaną do naszej sprawy. Jeżeli głosujecie w Okręgu nr 19, rozważcie proszę aby oddać głos na tego kandydata. Nie będzie to głos stracony.

Życzymy pani poseł powoddzenia i miesca w przyszłym Parlamencie.

W imieniu Redakcji BM RP: Prezes Zarządu – Mario.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.