ad vocem…

By | 1 marca 2023

Wszędzie tam, gdzie następuje kolizja pomiędzy dobrami osobistymi i dobrym imieniem polskich funkcjonariuszy i żołnierzy a wypowiedziami polityków, opowiadamy się bezwzględnie po stronie tych pierwszych.

Wczorajsza wypowiedź pani poseł Anny Marii Żukowskiej, https://twitter.com/TOPTVPINFO/status/1629821080381652995?fbclid=IwAR06Gi4UllfRV-9Pjwy5icsg9eUgwjhdNjyxsmE11DW29p6-_rWqyPxU70Q, była kolejnym dowodem na to, że udział w programach TVP PIS, winien być poprzedzony wnikliwą refleksją każdego z uczestników.

Pani poseł, w naszej ocenie, nie sprostała technikom moderacji, zastosowanym przez „ redaktora” Michała Rachonia. Wskazuje na to wnikliwa analiza przebiegu audycji. Rekomendujemy, aby wysłuchać jej w całości. Pomimo trafnych ripost o zastosowaniu odpowiedzialności zbiorowej czy eksponujących zasadę praw nabytych cyt. (…) od osądzania jest sąd a od stawiania zarzutów prokurator (…), nieostra odpowiedź na pytanie o przestępczy charakter byłej SB, krzywdzi i stygmatyzuje, tysiące byłych funkcjonariuszy tej formacji a także członków ich rodzin. Taka narracja, wpisuje się w stosowaną od kilkudziesięciu  lat technikę, bezpodstawnego i bezprawnego pomawiania funkcjonariuszy byłej SB o czyny kryminalne i zbrodnie, które znajdują źródła jedynie w utopii prawicy i nigdy nie miały miejsca. Powtarzamy… w utopii prawicy. Pani poseł Anna Maria Żukowska, jest przedstawicielem nurtu politycznego, który nigdy, nie uczestniczył w podżeganiu do nienawiści i wykluczenia ze względu na przynależność do określonej grupy społecznej czy zawodowej.

Nie budzi więc zdziwienia fakt, że na forach internetowych i witrynach organizacji mundurowych, pojawiły się setki komentarzy, których autorzy żądają ustosunkowania się przez władze partii Nowa Lewica, do tez użytych przez posłankę.  

W dniu wczorajszym FSSM mundurowych, zwróciła się w tej sprawie do Przewodniczącego Klubu Poselskiego posła Krzysztofa Gawkowskiego https://www.fssm.pl/fssm-rp-interweniuje-u-przewodniczacego-kp-nowa-lewica-razem.

W tym roku odbędą się wybory parlamentarne, które zadecydują o tym , jak będzie wyglądała Polska w następnych latach a być może dziesięcioleciach. Jesteśmy organizacją, która zadeklarowała wsparcie i pomoc dla Nowej Lewicy. Powyższe było i jest podyktowane przekonaniem, że polska lewica, musi mieć swoich przedstawicieli w przyszłym parlamencie. Swojego stanowiska, nie zmieniamy.

Zwracając się do pani poseł, prosimy o zrewidowanie publicznego przekazu. Mówimy tym samym głosem co pani, w kontekście osób które złamały prawo. Każde państwo w tym Polska, ma wystarczające narzędzia, aby ścigać i skazywać tych którzy naruszyli porządek prawny. Także funkcjonariuszy publicznych. Przez kilkadziesiąt ostatnich lat aparat propagandowo-polityczny, bezkarnie niszczył życie tysiącom osób, których jedynym przewinieniem było to, że urodzili się w tamtej Polsce. Tysiące emerytów mundurowych w tym funkcjonariuszy byłej SB i członków ich rodzin, zmarło na skutek bezprawia legislacyjnego, nie doczekawszy sprawiedliwości. Ta krew jest na rękach PO i PIS. Reprezentuje pani formację polityczną, która jako jedyna nie akceptowała zastosowania odpowiedzialności zbiorowej i która dziesiątkami działań i inicjatyw, starała się wspomóc represjonowanych mundurowych zarówno w 2009  jak i w  2016 roku. Prosimy, aby nie uczestniczyła pani w kolejnych bezpodstawnych i politycznych atakach na ludzi, którym nigdy nie udowodniono, jakiegokolwiek przestępstwa i o sprostowanie swojej wypowiedzi.Nie wolno pani, niweczyć działań parlamentarzystow i lokalnych aktywistów Nowej Lewicy. Uważamy, że takie wypowiedzi powodują niechęć do pani formacji, a finalnie absencję wyborczą części środowiska emerytów mundurowych. W efekcie działają na rzecz obecnie rządzących.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Bractwo Mundurowe RP: Prezes Marian Szłapa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.