Wybory 2023- nasza rekomendacja -poseł na Sejm RP obecnej kadencji….

By | 31 sierpnia 2023

Mamy przyjemność przedstawić kolejną rekomendację ( tekst otrzymaliśmy dosłownie przed chwilą). Znamy go wszyscy…słuchaliśmy jego świetnych wystąpień w Sejmie i w programach tv. Stał z nami przed sądami, był wszędzie tam, gdzie broniliśmy naszej sprawy. Był i jest najbardziej słyszalnym i rozpoznawalnym głosem w sprawie represjonowanych. Wtedy, gdy inni bali się zająć stanowiska w sprawie haniebnej ustawy, on był naszym ” ambasadorem”. Dalszy wstęp jest zbędny.Bo przecież w taki sposób, można pisać jedynie o … Andrzeju Rozenku. https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Rozenek

A tak pana posła… dla wielu z nas poprostu Andrzeja, scharakteryzowała sekcja śląska Bractwa Mundurowego RP. Przeczytajcie proszę:

Kolejny kandydat, który ubiega się o mandat Posła w zbliżających się wyborach  to Osoba, która sprawami ludzi munduru zajmuje się można powiedzieć „od zawsze”. Kiedy rozpowszechniano informacje o tym, że odbędzie się spotkanie z  Przyjacielem „represjonowanych mundurowych” nie trzeba było dodawać nazwiska, ponieważ nie budziło wątpliwości, że chodzi o Niego – Andrzeja Rozenka.

Prezentując Kandydata do Parlamentu Andrzeja Rozenka,  zdecydowanie można oprzeć się na tym co już zrobił. W ostatnich latach udowodnił, że jest człowiekiem rozumiejącym zagadnienia  resortów mundurowych. Analizując wystąpienia publiczne, w tym udział w debatach oraz składane interpelacje zdecydowanie widoczna jest wiedza merytoryczna. Cechuje go szczególna wrażliwość  w ocenie roli jednostki w historii, którą tworzymy. Między innymi to było jedną z przesłanek powodujących, że od samego początku rozumiał tragizm wydarzeń z 16 grudnia 2016 r., tzn. uchwalenie Ustawy o zmianie świadczeń emerytalnych  służb mundurowych, tzw. „Ustawy represyjnej”. Przez kolejne lata aż do chwili obecnej był ze środowiskiem mundurowym na dobre i złe. W tym czasie  spotykał się w całej Polsce z grupami  represjonowanych, którzy wymagali pomocy, wsparcia, otuchy i nadziei, że kiedyś odzyskają należne świadczenia i honor za służbę z narażeniem życia. Poseł Andrzej Rozenek  każdym swoim wystąpieniem  i działalnością w obecnym Parlamencie organizując Konferencje i występując z inicjatywami poselskimi potwierdzał, że głosy oddane na Niego w 2019 roku były dobrze „zainwestowane”.

Należy zaznaczyć, że Andrzej Rozenek był z nami na każdej manifestacji, proteście czy inicjatywie (jak zbieranie podpisów pod Inicjatywą obywatelska zmieniającą „Ustawę represyjną”) tak ważnej dla nas jako środowiska. Wspiera także Kobiety i walczy o praworządność. W tym co robi, cechuje go odwaga w wyrażaniu swoich poglądów i bezkompromisowa walka o pokrzywdzonych i słabszych obywateli w walce z aparatem Państwa.

Poseł Andrzej Rozenek wśród ludzi służb mundurowych ma wielu przyjaciół, ale i On jest dla nich bardzo ważną osobą. Jeżeli zastanawiacie się dlaczego, to można udzielić odpowiedzi cytując przysłowie Przyjaciele to ci rzadcy ludzie, którzy pytają jak się czujemy, a następnie czekają na odpowiedź” (autor Ed Cunningham). Andrzej Rozenek zawsze pytał i zawsze czekał na naszą  odpowiedź.

Andrzej Rozenek – członek Stowarzyszenia Lewicy Demokratycznej oraz Koła Parlamentarnego Lewicy Demokratycznej, startuje w wyborach parlamentarnych z listy Koalicji Obywatelskiej z okręgu podwarszawskiego (nr 20) z miejsca numer 5.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99g_wyborczy_nr_20_do_Sejmu_Rzeczypospolitej_Polskiej

W parlamencie RP IX kadencji zasiada dzięki 38 495 głosom obywateli z 20 okręgu wyborczego tzw. podwarszawskiego „wianuszka”. Członek Komisji Obrony Narodowej, Podkomisji Stałej ds. Społecznych w Wojsku oraz Polskiego Przemysłu Obronno-Technicznego i Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP oraz członek 13 Zespołów Parlamentarnych. Jeden z najaktywniejszych polskich parlamentarzystów – ma na swoim koncie 310 interpelacji oraz wiele wystąpień w debatach sejmowych i podczas posiedzeń Komisji. Traktuje powierzony mu przez wyborców mandat z szacunkiem i odpowiedzialnością, o czym świadczy Jego frekwencja na posiedzeniach Sejmu, która wynosi 99,64%.

             Jest aktywnym politykiem, angażującym się w sprawy lokalne i rozumiejącym potrzeby i problemy lokalnych społeczności. Pozostaje w bieżącym i bezpośrednim kontakcie z prezydentami i burmistrzami swojego okręgu wyborczego i czynnie wspiera ich w rozwiązywaniu bieżących problemów zarówno mieszkańców jak i władz samorządowych.

            Śląska Grupa Bractwa Mundurowego RP, jak i wielu innych represjonowanych funkcjonariuszy mundurowych w pełni popierają kandydaturę Posła Andrzeja Rozenka i tak jak w 2019 r. może On liczyć na nasze wsparcie w podziękowaniu za całe zaangażowanie w naszej obronie.

Nic dodać, nic ująć. To oryginalny tekst, bez jakichkolwiek modyfikacji. Dodam tylko, że całe https://bractwomundurowerp.pl/ ( aby nie było żadnych wątpliwości), uważa podobnie.

Powodzenia panie pośle, powodzenia Andrzeju. 3mamy kciuki i na ile będzie można, pomożemy.

W imieniu Redakcji BM RP-Prezes Zarządu BM RP_Mario.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.